1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
شنبه, 02 اردیبهشت 1396 ساعت 08:42

کاهش اعتیاد در دانشگاه‌ با اجرای طرح «پیام»

در برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» پنج دانشگاه اعلام آمادگی کردند و امیدواریم که در سال ۹۶ بتوانیم این برنامه را در بیشتر دانشگاه ها اجرایی کنیم.

 

 

رئیس مرکز مشاوره سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از اجرای طرح «پیام» در ۵۱ دانشگاه کشور در سال جدید خبر داد و گفت: این طرح برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در دانشگاه‌هاست.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از دانشجو، یعقوبی، رئیس مرکز مشاوره سازمان امور دانشجویان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در سال ۹۶ گفت: برای سال ۹۶ چند برنامه جدید برای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در نظر گرفتیم که از جمله این برنامه‌ها، صدور کارنامه سلامت برای دانشجویان ورودی جدید است تا با آغاز سال تحصیلی آینده، هم سلامت جسم و هم سلامت روان دانشجویان مورد پایش قرار بگیرد.

وی افزود: در برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» پنج دانشگاه اعلام آمادگی کردند و امیدواریم که در سال ۹۶ بتوانیم این برنامه را در بیشتر دانشگاه ها اجرایی کنیم.

یعقوبی خاطرنشان کرد: طرح پیام برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روان گردان ها در دانشگاه ها است؛ که برنامه ریزی هایی صورت گرفته و قرار است با همکاری ستاد پیشگیری از مواد مخدر ناجا در ۵۱ دانشگاه منتخب اجرایی شود.

 

نوشتن نظر

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست.

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.