1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

مطالعه ای که علل مرگ و میر سیگاری ها را بررسی کرده است، نشان می دهد که بخش کوچکی از مرگ افراد سیگاری با خودکشی مرتبط بوده است. این مطالعه در دانشگاه Manitoba انجام شده است.

پنجشنبه, 27 خرداد 1395 ساعت 18:09

سه ماده مخرب و تاثیرگذار بر DNA

دئوکسی ریبونوکلئیک- یا DNA- در واقع آجرهای سازنده ساختمان زندگی هستند. DNA حاوی مواد ژنتیکی است که مشخص کننده ساختار بدن ما هستند و این مواد ژنتیکی هستند که منحصر به فرد بودن افراد را رقم می زنند.

مطالعه ای جدید نشان می دهد که مصرف ماری جوانا در نوجوانان، توانایی حل مسأله (Problem Solving) و حفظ روابط را مختل می کند. این مطالعه نشان می دهد نوجوانانی که حدود سه سال ماری جوانا مصرف کرده اند، حافظه دراز مدت آنها می تواند دچار آسیب جدی شود.

یکشنبه, 16 اسفند 1394 ساعت 15:44

اعتیادآورترین مواد جهان

از نقطه نظر پژوهشگران مختلف، پتانسیل اعتیادآور بودن یک ماده مخدر می تواند از جنبه های مختلف مانند میزان آسیبی که وارد می کند، ارزش خیابانی ماده مخدر، مقداری از ماده مخدر که سیستم دوپامین مغز را فعال می کند و ... مورد قضاوت قرار بگیرد.

جمعه, 11 بهمن 1392 ساعت 13:10

آنچه سيگار بر سر مغز می آورد

تحقيقات جديد نشان مي دهد سيگار كشيدن خطر ابتلا به فراموشي و آلزايمر را تا 60 درصد افزايش مي دهد و خطر ابتلا به سكته مغزي را نيز افزايش مي دهد.

در معرض دود سیگار قرار گرفتن جنین در داخل رحم مادر سیگاری می تواند بر سیستم پاداش دهی مغزش تاثیر منفی بگذارد و احتمال معتاد شدن او را در آینده افزایش دهد.

مواد مخدری چون " قارچ‌های جادویی " می‌توانند برای مصرف ‌کننده توهم ایجاد کنند. نتایج پژوهش گروهی از روانشناسان نشان داده گیاهان توهم‌زا در دراز مدت قادرند تغییراتی در شخصیت افراد ایجاد کنند.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 18:06

نزاع سیگاری ها و اختلالات خواب

نتایج پژوهش های دانشمندان نشان داده، افراد سیگاری برای خواب شبانه با مشکل مواجه‌اند و در مقایسه با دیگران خواب سبک و آرامی ندارند.

محققان معتفدند که والدین باید گستره تماشای فیلم برای فرزندان خود را محدود کنند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در گذشته تصور می شد تنها دروازه اعتیاد سیگار است اما تحقیقات جدید نشان می دهد اعتیاد به داروهای خاص نیز می تواند فرد را به سمت اعتیاد به مخدرهای سنگین سوق دهد.

صفحه 1 از 13

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.