1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:28

اکستاسی (MDMA)

اکستاسی یک داروی ترکیبی است که هم محرک است و هم تأثیرات توهم زائی دارد. این دارو انرژی را افزایش داده، شهوت را زیاد کرده و حس لامسه را قوی می کند. تأثیرات MDMA در 30 تا 45 دقیقه مشهود می شود، بین دقیقه های 60 تا 90 اوج می گیرد، و از 4 تا 6 ساعت طول می کشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پيشگيري نوين،‌ این دارو به سلول های عصبی آسیب زده و در نتیجه می تواند منجر به اختلالات روانی، تنش عضلانی، رعشه، تاری دید، و افزایش درجه حرارت بدن شود. این عوامل می تواند باعث آسیب به اعضاء بدن و نهایتاً مرگ شود.

اکثر مواد MDMA  در آزمایشگاه های اروپا ساخته می شود و سپس به صورت قاچاق به ایالت متحده آورده می شود. این مواد معمولاً به شکل قرص توزیع شده و روی بیشتر آنها لوگوهای تجاری یا طرح های فرهنگ پاپ حک شده است.

تأثیرات ماده مخدر: اکستاسی

تأثیرات: قوی شدن حواس، ساییدگی دندان ها، و از دست دادن آب بدن.

تأثیرات مصرف بیش از حد: افزایش حرارت بدن، عدم تعادل الکترولیت، حمله قلبی، احتمالاً‌مرگ.

رده بندی CSA : رده اول.

نوشتن نظر

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست.

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.