1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

استاد دانشگاه رفسنجان گفت: مچ گیری برای نشان دادن اطلاع از کارهای بد نوجوانان، هیچ تاثیری در اصلاح رفتار آنها ندارد بلکه تنها روی آنها را به پدر و مادر باز می کند.

یک روانپزشک کودک و نوجوان به والدینی که کودکان پر تحرک دارند توصیه کرد تحمل خود را افزایش دهند و درک کنند بسیاری از کارهایی که این کودکان انجام می دهند به دلیل پرتحرکی آنهاست و نه از روی عمد.

یک پژوهشگر اعتیاد تاکید کرد: چنانچه پدر و مادری به مصرف مواد  مخدر از سوی فرزند خود مشکوک شدند باید فردی که فرزند از او حساب می‌برد و به او اعتماد دارد با نوجوان صحبت کند و همه افراد خانه در این موضوع درگیر نشوند.

سه شنبه, 01 بهمن 1392 ساعت 00:01

پدر و مادر مهم‌ترین الگوی نوجوانان

رییس مرکز مشاوره اداره کل زندان های استان کرمان گفت: پدر و مادر مهمترین الگوی نوجوان در دوره نوجوانی هستند و نوجوان مهارت های زندگی را از آنها می آموزد.

سه شنبه, 01 بهمن 1392 ساعت 00:00

خطرات افسردگی کودکان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افسردگی در  کودکان را یکی از اختلالات شایع ذکر کرد در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع و صحیح می تواند باعث بروز افسردگی در بزرگسالی یا اختلال شخصیت دو قطبی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر گفت: آمار دقیقی از بیماران مبتلا به اختلال سلوک در دست نیست اما با توجه به میزان مراجعان سرپایی به نظر می رسد این اختلال شیوع بالایی در کشور دارد.

مدرس دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی یاسوج گفت: بحران‌های خانوادگی باید به گونه‌ای برای کودکان بیان شود که لطمات روحی و روانی آنها را به حداقل برساند.

رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه زنجان گفت:« پدران و مادرانی که از هم جدا شده اند باید تحت آموزش های ویژه فرزند پروری قرار گیرند تا فرزندان آنها از گرایش به آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند.»

رییس کمیته درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت:«مهمترین عامل پیشگیری از گرایش به آسیب های روانی و اجتماعی رابطه سالم، خوب و هدفمند والدین با فرزندان است.»

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 23:58

برنامه ریزی، لازمه شاد زیستن

رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هرچقدر که افراد خانواده به عنوان یک سیستم اجتماعی روابط منطقی و عاقلانه تری با یکدیگر داشته باشند میزان شادی و نشاط در خانواده افزایش می یابد.

صفحه 1 از 5

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.