تاریخ شمسی :
سه شنبه - ۴ مهر - ۱۳۹۶

کارگردان فیلم سینمایی خانه کاغذی از نهاد ریاست جمهوری خواست تا به فیلمسازان اجازه بدهند، در مورد اعتیاد به مصرف مواد مخدر تحقیق کرده و فیلم‌های جذاب در مورد این معضل خانماسوز بسازند تا سهمی در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر ایفا کرده باشند.


مهدی صباغ زاده در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اعتیاد پدیده ای اجتماعی  فرهنگی، سیاسی و غیره است که باید به درستی به این معضل نگاه کرد.


 وی اظهار کرد: از سال‌های گذشته تاکنون اقدامات زیادی از لحاظ وضع قوانین ، برخوردی و غیره در رابطه با مقابله با اعتیاد در کشور انجام شده است و حتی افراد زیادی برای متلاشی شدن باندهای قاچاق و توزیع مواد مخدر فداکاری کرده و جان خود را از دست اده اند.


تهیه کننده فیلم سینمایی ایتالیا ایتالیا تصریح کرد: اما در شرایط فعلی باید بررسی و تحقیق شود که مشکل اعتیاد از کجا شروع می شود ، انواع مواد مخدر از کجا وارد می کنند ، یافتن جواب درست در این زمینه کار آسانی نیست ولی برای آغاز اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اقدامی ضروری و مهم است .


 صباغ زاده با اشاره به اینکه فیلمسازان نیز مانند سایر اقشار جامعه سهمی در بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دارند، ادامه داد: نهاد ریاست جمهوری ضرورت دارد در این زمینه فیلمسازان با تجربه راهمراهی کرده و با در اختیار دادن امکانات ، از آنان بخواهد که فیلم های علمی و تاثیرگذار در بحث مبارزه اجتماعی با مواد مخدر تولید کنند.


 این کارگردان با تاکید بر اینکه تماشای فیلمی در باره مقابله با اعتیاد تاثیرگذاری فراوانی بر افکار عمومی دارد، گفت: تاکنون فیلم‌های متعددی در رابطه با مواد مخدر و مبارزه با آن که می توان به سناتور به عنوان اولین فیلم اشاره کرد، ساخته شده ، اما نیاز است در جامعه آثار جدید با موضوع مبارزه اجتماعی با این پدیده تولید شود.


صباغ زاده خاطرنشان کرد:سازمان سینمایی نیز باید با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد به مصرف مواد مخدر بویژه از نوع صنعتی و شیمیایی ضرورت دارد بودجه هایی را صرف این موضوع کرده و فیلمسازان با رعایت خطوط قرمز ، باری از مقابله با اعتیاد را که بر دوش اقشار مختلف جامعه است ، بردارند.


 به گفته وی ، اعتیاد به مصرف مواد مخدر پدیده ای است که ممکن است در هر یک از خانواده های ایرانی وجود داشته باشد ، همه باید در راه مبارزه اجتماعی با این موضوع همدل و همقدم شوند.

 

منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر