تاریخ شمسی :
سه شنبه - ۴ مهر - ۱۳۹۶

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: یک هزار و ۱۱۴ برنامه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان اجراشده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا آقا میرزایی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پلدختر اظهار داشت: سال گذشته استان لرستان در اجرای برنامه های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر پس از استان های کردستان و اصفهان، عنوان سوم را کسب کرد.

وی با بیان اینکه امسال انتظار می رود که در این رابطه رتبه نخست را در کشور بدست آوریم، تصریح کرد: تعداد یک هزار و ۱۱۴ برنامه در سطح استان توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرا شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: این شورا در اجرای برنامه ها موفق به آگاه سازی تعداد ۴۷۰ هزار نفر در رابطه با آسیب های اجتماعی از طریق آموزش شده است.

آقا میرزایی افزود: در برگزاری برنامه سالروز جهانی مواد مخدر مراسم  ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی درسطح استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در سفرسردار مویدی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزیر کشور به لرستان سعی شد که از این سفر حداکثر استفاده شود،  گفت: در این سفر چهار میلیارد ریال اعتبار برای آگاهی بخشی به دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در چهار شهرستان استان لرستان با اولویت شهرستانهای آلوده و ایجاد نمایشگاه دائمی مبارزه با مواد مخدر استان اختصاص یافت.

آقا میرزایی افزود: از این مبلغ  سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح توانمند سازی دانش آموزان، ۲۰۰ میلیون ریال برای تجهیز نمایشگاه دائمی و  ۵۰۰ میلیون ریال سهم ویژه به شهرستان دوره چگنی به ویژه بخش

شاهیوند با یک برنامه تخصصی در راستای کاهش آسیب اعتیاد  هزینه می شود.

وی به تشکیل کارگاه های آموزشی طرح کاج اشاره کرد و گفت: این طرح  برای توانمندی سازی در پیشگیری از اعتیاد کارگران مراکز صنعتی دارای ۵۰ تا ۵۰۰ ذنفر با اعتبار ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اجرا می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: از محل تفاهم نامه مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان برای پیشگیری از اعتیاد در روستاهای محروم استان نیز با افزایش اعتبار موافقت شده است.